Trafikläget på Väg 66 i Malung-Sälen
Visa hela Väg 66 → · Visa all trafik i Malung-Sälen →
Trafikinformation
Väg 66 | Vägarbete
Pågående
Vägarbete
Väg 66 från Närsjön till Hundfjället båda riktningarna i Dalarnas Län (W)
Lednings/telearb.
Begränsad framkomlighet.
Läs mer
Väg 66 | Vägarbete
Pågående
Vägarbete
Väg 66 från Tandö till Malungsfors båda riktningarna i Dalarnas Län (W)
Grävarbete i vägområdet. Arbetsfordon på vägen. Trafiken regleras med trafikljus.
Läs mer
Väg 66 | Vägarbete
Pågående
Vägarbete
Väg 66 från Tandö till Närsjön båda riktningarna i Dalarnas Län (W)
Byggnation av trafikkontrollplatser mellan Limedsforsen och Sälens flygplats. Arbetsfordon på vägen och begränsad framkomlighet på flera ställen längs sträckan.
Läs mer
Väg 66 | Vägarbete
Pågående
Vägarbete
Väg 66 från Tandö till L Mon båda riktningarna i Dalarnas Län (W)
Lednings-/telearbete. Risk för begränsad framkomlighet.
Läs mer
Väg 66 | Vägarbete
Pågående
Vägarbete
Väg 66 mellan Tandådalen och Hundfjället, i båda riktningar.
Ledningsarbete
Ett körfält avstängt, regleras med trafikljus.
Läs mer
Aktuella vägunderlag
📍 Väg 66 Norska gränsen - Sälen
Väg 66
Väglag: Normalt
📍 Väg 66 Sälen - Malung
Väg 66
Väglag: Normalt